7 вересня – 145 років від дня народження О.О. Мурашка (1875-1919), українського живописця, громадського діяча.

      Олександр Олександрович Мурашко належить до тих небагатьох українських митців межі ХІХ – ХХ століть, значення і роль яких чітко усвідомлювали вже його сучасники. У мистецтві цього складного, насиченого бурхливими подіями часу, він посів чи не найпомітніше місце.
      Народився у Києві, до семи років жив біля містечка Борзна на Чернігівщині, потім деякий час жив у Чернігові. Навчався у Вищому художньому училищі при Петербурзькій Академії.
      Масштаб творчості О. Мурашка визначався не тільки його блискучим малярським талантом, а й прагненням виразити мистецькі ідеї своєї доби. Олександр Мурашко увійшов у мистецтво ХХ століття в час, коли в ньому панував загальноєвропейський стиль модерн. На межі століть і на зламі епох цей стиль набув значущості інтернаціонального стилю, що охопив всі країни європейського континенту.
      Докладніше ознайомитись з життєвим та творчим шляхом митця допоможе гарно оформлена та багато ілюстрована книга «Олександр Мурашко» автор Л. Членова, яка зберігається в колекції рідкісних та цінних видань Наукової бібліотеки.