До Міжнародного дня благодійності:

      Міжнародний день благодійності вперше відзначався у 2013 році, щоб відзначити внесок всіх благодійників та волонтерів у подолання сучасних проблем суспільства: бідність, хвороби, неписьменність.
      Сім’я Тарновських є досить відома в Україні й поза її межами своєю доброчинністю.         
      Цього року виповнилося 210 років з дня народження Василя Васильовича Тарновського (1810-1866), етнографа, історика права, мецената, який народився у селі Антонівка Пирятинського повіту  Полтавської губернії, навчався у Ніжинському ліцеї та Московському університеті.
      Викладав у Житомирській гімназії та Київському імператорському університеті. Підтримував дружні стосунки з М. Гоголем, Т. Шевченком, М. Костомаровим, П. Кулішем.
      Приймав активну участь у розробці селянської реформи 1861 року. Був членом Полтавської та Чернігівської Земської управи. Отримавши у спадок маєток Качанівка на Чернігівщині, став меценатом української культури. В.В. Тарновський розпочав збирати мистецьку колекцію, яка через багато років буде подарована Чернігівському музею старожитностей.
       «Українські меценати» М. Слабошпицького – книга про явище добре знане в усіх цивілізованих країнах, про філантропію, про благодійність, про меценатство. В ній відтворено яскраві сторінки української історії й культури крізь призму саме цього феномена.