Брем народився за часів, коли на відкритих мандрівниками землях, виявили небачено цікавий світ птахів, риб і звірів. Тому мала з’явитися людина, яка б розповіла про ці дивовижі світу. Брем і став такою людиною. Докладно, з науковою достовірністю, простою мовою він описав все суще на землі від комара до кита. І непросто розповів, а про кожну тварину було сказано все, що можна було на той час дізнатися: розміри, забарвлення, де водиться, чим харчується, повадки і спосіб життя. Любов до тварин, зокрема птахів, Брему прищепив його батько, який служив пастором у невеликому селищі Рентендорф, що під Веймаром. З раннього дитинства Альфред разом із батьком вивчав пернатих, адже Людвіг Брем успішно поєднував церковну діяльність із науковими дослідженнями – він був відомим європейським орнітологом.
Альфред Брем прожив життя, сповнене бурхливої й різноманітної діяльності. Він здійснив безліч дослідницьких подорожей: до Африки, Іспанії, Норвегії, Лапландії, Албанії, Угорщини, перетнув Західний Сибір і Туркестан; був директором зоопарку у Гамбурзі; створив Берлінський акваріум; виступав із публічними лекціями у США.
Брем — автор великої кількості наукових та науково-популярних праць, які відрізняються захоплюючим викладом наукового матеріалу, ґрунтовністю змісту. До цих пір користуються популярністю його роботи: «Життя птахів», «Звіт про поїздку в Хабеш», «Ілюстроване життя тварин», «Лісові звірі», «Птахи в неволі» та ін.
Найголовнішим є те, що цей невтомний мандрівник і вчений, до того ж й батько чималої родини, створив і опублікував грандіозну працю, якою зачитується не одне покоління любителів природи, — шеститомне видання «Життя тварин».
Беззаперечним є те, що з точки зору популяризації наукових знань Альфред Брем зробив майже неможливе: його «Життя тварин» стало спочатку однією з найпопулярніших настільних книг Європи, а згодом і всього світу. Наукові доробки Брема, написані захопливо та зрозуміло, давали змогу людям, які ніколи не виїздили за межі свого повіту чи губернії, мати хоча б загальне уявлення про навколишній світ і тварин, які його населяють. З моменту свого видання Бремові книги ставали надзвичайно цінними, модними і були обов’язковою частиною приватної бібліотеки будь-якої освіченої людини.
У XX столітті «Життя тварин» неодноразово перевидавалося в переробках, що відображали стан науки на момент перевидання (зокрема, змінювалася систематика тварин, оновлювалися різні відомості, виправлялися неточності), однак зберігався (по можливості) авторський науково-популярний стиль, план викладу і малюнки.
У бібліотечному фонді, серед великої кількості унікальних видань, зберігається декілька томів цього рідкісного видання. Ці книги — у видавничих напівшкіряних палітурках із «золотим» тисненням на корінці з безліччю хромолітографій, таблиць і малюнків в тексті і на окремих аркушах. Ми впевнені, що знайомство з книгами Альфреда Брема стане великою радістю для всіх читачів, особливо для любителів живої природи.