Квітень 1986 року вибухнув не весняними квітами, а тисячами атомних частинок. В ніч на 26 квітня в Україні сталася найбільша техногенна аварія в історії людства, яка вразила всю планету.
Вона сталася в мирний час у чарівному поліському краї і назавжди залишилася в пам’яті людства як чорна ніч Чорнобильської трагедії. Гіркі чорнобильські дзвони не змовкають ось уже тридцять п’ять років.
Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль. Нехай чорнобильські дзвони відлунюються у серці кожного, а свічка пам’яті горітиме у віках і нагадуватиме про героїв чорнобильських подій.
Тема чорнобильської трагедії знайшла відображення у творчості багатьох письменників. Поезії, повісті, романи, документальні хроніки, наукові дослідження присвячені темі Чорнобиля – це документально-художній літопис тих трагічних подій, сторінки яких пронизані болем та гіркотою втрат, гордістю самовідданої та героїчної звитяги людства в боротьбі з «білою смертю», прикладами високої моралі та засторогою людству.