«Англійська романістка Шарлотта Бронте»

   21 квітня виповнюється 205 років від дня народження Шарлотти Бронте (1816 —1855) — видатної англійської письменниці, авторки багатьох творів та кількох поетичних збірок, що створені у жанрі англійського романтизму та реалізму.
   Літературна обдарованість Шарлотти Бронте виявилася рано, але шлях до визнання був для неї довгим і болісним.
   У 13 років Бронте написала свою першу поему та склала збірку  віршів, опублікованих у любительському часописі «Блеквуд».
   У 1846 році Шарлотта Бронте створює свій перший зрілий роман «Вчитель», що спершу не знайшов підтримки у літературних колах та серед видавців. Наступні твори авторки «Джейн Ейр» (1847), «Шерлі» (1849) здобули визнання.
   У 1850-1852 роках Шарлотта написала свою останню і, можливо, кращу книгу «Городок». Роман «Віллетт» вийшов друком 28 січня 1853 року і став останнім твором, який Шарлотта Бронте встигла закінчити.
   Померла письменниця 31 березня 1855 у віці 38 років.
   Вона мріяла писати з дитинства, але змогла повноцінно зайнятися творчістю тільки в останнє десятиліття свого життя. За цей незначний проміжок часу Шарлотта Бронте подарувала чудові романи, що своїм сюжетом зачарували не одне покоління читачів та увійшли в історію світової літератури. Тож насолоджуйтесь чудовими творами письменниці.

Шарлотта Бронте