День захисників і захисниць України

   14 жовтня особливий день в Україні. У цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 р. згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.
   Ураховуючи вищезазначене, було запропоновано святкувати 14 жовтня День захисників і захисниць України, який повинен був замінити радянсько-російське свято 23 лютого.
   Козацтво зіграло важливу роль в утворенні української державності та національної ідеї в суспільстві. Воно дозволило вижити українському народу в умовах відсутності власної держави та за часів тотального знищення всього самобутнього. Козаками ставали вільні люди, які прагнули захищати Батьківщину від ворогів.
   Козаки завжди шанували Богоматір, яка вважалася їхньою покровителькою. Вони мали на Січі церкву на Її честь, а також ікону «Козацька Покрова». У день святкування, 14 жовтня, козаки організовували Велику раду, на якій обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами. Саме тому, дата святкування Дня українського козацтва припадає на 14 жовтня. Сьогодні ми вкотре бачимо, як феномен козацтва вплинув на українських синів, дочок та їхніх дітей, які героїчно боронять Україну від російських загарбників.
   Вітаємо всіх зі святом мужності та патріотизму, святом історії та добра — Днем Захисника України. Це свято не лише чоловіків, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це — свято України.
   Колектив Наукової бібліотеки  щиро бажає нашим захисникам і захисницям міцного здоров’я, незгасимої енергії, завзяття та сили, душевного спокою й покровительства Пресвятої Богородиці в усіх справах та починаннях!
   Миру та злагоди нашій країні, благополуччя та добробуту кожній українській родині!
   Віртуальна виставка

  «У пошуках правди про запорожців»