Наступний театр з’явився в Чернігові у 1875 році. Знаходився він на найвищій точці Валу. Це булла двоповерхова дерев’яна ротонда. Працював цей театр тільки влітку, але був дуже популярним.
«До звичайних садових прогулянок додалась у нас ще одна громадська розвага, небувана раніше, — літній театр у ротонді, — читаємо в газеті «Особое прибавление к «Черниговским губернським ведомостям» від 20 липня 1875 року. – Драматичнее мистецтво, музика і чисте повітря – дуже хороша комбінація, ось чому публіка поставилась до такого нововведення вельми доброзичливо: майже під час кожного спектаклю зал заповнений глядачами».
У путівнику по Чернігову, датованому 1912 роком, про Літній театр в Чернігові читаємо короткий запис: «На Валу є Літній театр і буфет, в якому за недорогими цінами можна поснідати, пообідати і повечеряти, милуючись Десною, що протікає внизу, і луками за рікою».
Тут же виступали не тільки чернігівські трупи, а й багато заїжджих акторів. Одного разу приїжджав фокусник з Персії Роберт Ленц.
Частими гостями чернігівців було «Товариство російсько-малоросійських артистів під керівництвом Панаса Саксаганського. Вперше актори гастролювали в Чернігові з 2 по 12 вересня 1897 року. Особливо великий успіх випав на долю вистави «Мартин Боруля», в якій головну роль виконав Іван Карпенко-Карий. Чернігівські глядачі тепло сприймали «Наймичку» «Сто тисяч», «Безталанну», «Чумаки», «Понад Дніпром», «Бурлаку». В останній виставі успішно виступила Л. Ліницька, молоді роки якої минули в Чернігові.
Вдруге гастролі «Товариства» розпочалися 2 вересня і тривали до 14 жовтня 1907 року. На жаль, не зміг приїхати Іван Карпенко-Карий, який на той час вже був смертельно хворий.
У лютому 1919 року у місті Чернігові було засновано Український радянський драматичний театр. Один час він працював під назвами: «Український театр на Валу», «Чернігівська держдрама».
Але, на превеликий жаль, будівля цього театру не збереглася. Зараз на його місці знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку.
Так починалось театральне життя в нашому місті. Зараз же в Чернігові театрів досить багато, найвідоміші з них — Драмтеатр ім. Т.Г. Шевченка та Молодіжний театр. Вистави в них проходять практично щодня, і все охочі можуть відвідати один з них.