«Геніальна дочка талановитої матері»

  Захоплива мандрівка світами Олени Пчілки та Лесі Українки

   До 150 років від дня народження Лесі Українки (1871—1913), видатної української поетеси, громадської діячки.

   Леся Українка, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському під ім’ям Лариса Косач. Матір’ю Лесі Українки була письменниця Ольга Косач, що ставила на своїх роботах псевдонім Олена Пчілка.
   Мати Лесі Українки належала до славної родини Драгоманових. Вона, як трудолюбна бджілка, весь свій вік невтомно працювала на літературній, науковій, громадській і педагогічній ниві. При цьому весь час стежила за родиною та освітою своїх дітей, керувала нею.
   Завдяки заходам Ольги Петрівни її донька Лариса стала славетною українською поеткою. Про це Ольга Петрівна писала в листі до Омеляна Огоновського: «В дітей мені хотілося перелити свою душу й думки, – із певністю можу сказати, що мені це вдалося. Не знаю, чи стали б Леся й Михайло українськими літераторами, коли б не я?». Вона подарувала їй життя, прищепила прагнення до знань та любов до Батьківщини.
   Леся Українка сформувала свій творчий та духовий світ під впливом матері, яка передала їй той вогонь, що розпалився в стократ більшім світлом.

«Геніальна дочка талановитої матері»