«І не буде переводу українському народу Доки із глибин сторіч долина козацький клич»

   Українське козацтво – видатне явище в європейській історії. Його унікальність полягає у тому, що воно стало окремим суспільним станом із визначеними правами й мало свою територію, незалежну від державної адміністрації. Козаки боронили українські землі, освоювали південні степи, підтримували українську культуру і православну церкву, брали участь в антифеодальних виступах, зробили головний внесок у визволення України з-під влади Речі Посполитої. Козаки створили Запорозьку Січ, яка стала важливим етапом у формуванні української державності. Подібно до лицарів-хрестоносців, вони були авангардом християнського світу на Сході і перетворились на своєрідний лицарський орден, що вимагав від своїх членів суворої дисципліни і самопосвяти.
    Козаччина була знищена російським царизмом після завоювання Криму й колонізації півдня України. Слава про її звитяжні діла залишилася жити в пам’яті поколінь.
   З нагоди відзначення Дня українського козацтва, Наукова бібліотека пропонує віртуальну виставку «Видатні особистості Козацької доби», на якій представлено книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

«Видатні особистості Козацької доби»