«Книжкові шедеври творів Гюстава Флобера»

   12 грудня виповнюється 200 років від дня народження французького письменника Гюстава Флобера (1821—1880).
   Перші повісті письменника «Мемуари безумця» (1838) і «Листопад» (1842) являють собою зразки традиційного французького романтизму.
   З 1846 р. Флобер займається виключно літературою, багато читає, замислює свої майбутні твори, робить підготовчі роботи.
   Розквіт творчості припадає на 1850-1860-і роки.
У 1850 р. Флобер почав працювати над  романом «Мадам Боварі», який став візитною карткою письменника. Щодня, протягом п’яти років, ретельно обмірковуючи кожне слово, Флобер писав книжку про те, як ілюзія здатна знищити реальність. Романом  «Мадам Боварі» (1857) належить до шедеврів світової літератури, це воістину енциклопедія французької провінції XIX в.
   1858 р. Флобер подорожує до Алжиру і Тунісу, збираючи матеріали для історичного роману «Саламбо».  Після 4 років роботи, у 1862 році роман був закінчений. Дія роману відбувається в древньому Карфагені в епоху 1-й Пунічної війни (III в. до н.е.). При його написанні автор користується своїми враженнями від подорожі до Єгипту.
   Третій роман, «Виховання почуттів» (1869), це спроба автора змалювати власне дитинство та історію свого покоління. Це останній роман письменника, що  був виданий 1869 року.
   Вісім останніх років життя Флобер віддав написанню  роману «Бувар і Пекюше». Незавершений сатиричний роман французького письменника, опублікований посмертно в 1881 році. У цьому романі Флобер мав намір зобразити всі накопичені знання про людство і показати людську дурість.
  Творчість Флобера стала новим етапом розвитку французького реалізму та мала велике значення для світової літератури.
 
  Завітайте до Наукової бібліотеки університету та отримайте видання видатного французького письменника Гюстава Флобера. Читати класику, відкривати нові сторінки в літературі завжди цікаво.

Гюстав Флобер