Народився 10 лютого 1952 року, у селі Смоляж, Борзнянського району, Чернігівської області.
Навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва за спеціальністю монументально–декоративного оформлення. Після закінчення вузу у 1971 році, повернувся до Ніжина. Працював у відділі головного архітектора на підприємстві «Арсенал» (1973-1979). Викладав у Ніжинському училищі культури та мистецтв ім. М. Заньковецької (1992-1998, з 2007).
Олександр Іванович відомий насамперед як автор книжкових ілюстрацій. Він співпрацює з видавництвами «Дніпро», «Радянська школа», «Освіта», «Десна», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», парламентським видавництвом «Юніверс». Цікаво, що перший у світі «Український буквар» вийшов у видавництві «Освіта» з малюнками саме О. Кошеля. За 30 років роботи Олександр Іванович проілюстрував понад 100 літературно-художніх видань.
Він розробляв дизайн марочних блоків «Природно-кліматичні зони України», «Сто років з виходу першої марки», «Десять років Союзу держав Причорномор’я», «2000 років Християнського світу», «Церква Андрія Первозваного» та буклетів «Україна від витоків», «Скарби музей в Україні» (1999-2004), «Марка України».
Брав участь у виставках: міських, обласних, республіканських, міжнародних (з 1979 року). У 1981 році приймав участь у художньому вернісажі «Художники Чернігівщини».
За проектами художника вирізані іконостаси для церков Миколаївської (Конотоп, Сумської області), Усіх святих (Ніжин), св. князя Михайла та боярина Федора (Чернігів).
На початку 2000-х Олександр Кошель спроектував для храму святих мучеників князя Михайла і боярина його Федора новий іконостас. Виготовленням займалися ніжинські майстри – різьбяр О. Панченко та його син. Ікони до іконостасу були написані чернігівським майстром В. Герасименком. Близько 4-х років втілювали задум художника ніжинські майстри. Іконостас вирізьблений з липи і пофарбований в два кольори: білий і золотистий (символи небесної чистоти, духовних цінностей і величі віри). Замість традиційних зображень винограду і хлібних колосків цей іконостас відтворює кетяги калини та молоду гілку дуба. Також на ньому присутні об’ємні, майже скульптурні зображення архангелів, Пресвятої Богородиці і Спасителя на Хресті.
Стіни нашої бібліотеки, нажаль, не прикрашають полотна знаного земляка, але у фондах Наукової бібліотеки є книги, ілюстрації до яких створював Олександр Іванович: «Чи я в лузі не калина була» (1991), повість «Запорожці» І. Нечуй-Левицького (1994), «Кортик. Бронзовая птица. Выстрел» (1989) А. Рибакова.
Роботи Олександра Кошеля мають свій неповторний стиль: плавні лінії, витончені мінливі кольори, які сплітаються і творять гармонійну музику малюнку, сповненого легкості, повітря й руху. Їм притаманні характерні риси українського національного колориту.
Незабаром у відділі «Художній музей» Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського відбудеться ексклюзивна виставка картин одного з найвідоміших українських художників-ілюстраторів — Олександра Кошеля.