«Літературна палітра Євгенії Кононенко» (65 років від дня народження Кононенко Євгенії Анатоліївни сучасної української письменниці та перекладачки з циклу «Літературний всесвіт сучасної України»)

   Народилася 17 лютого 1959 року у м. Києві.
Закінчила механіко-математичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка та французьку філологію Київського педагогічного інституту іноземних мов. Остання альма-матер дала майбутній письменниці ґрунтовні знання з французької філології.
   Літературну діяльність розпочала у 1990 році.
У творчому доробку – поезії, оповідання, есе, повісті, романи, декілька дитячих книжок, літературні переклади з французької та англійської мов, культурологічні розвідки, журналістські статті, рецензії тощо.
   Має низку літературних і книжкових премій. Є лауреатом «Гранослову» (літературна премія), «Коронації слова», премій від часописів «Сучасність» та «Березіль». Ще літераторка — переможниця Другого всеукраїнського конкурсу радіоп’єс «Відродимо забутий жанр». Є членом Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.
   Нині Є.Кононенко мешкає в Києві, працює науковим співробітником Українського центру культурних досліджень.
   Твори Є.Кононенко  розумні, нестандартні, талановиті, пройняті гумором та іронічним поглядом на світ, перекладені практично на всі європейські мови й скрізь здобули заслужений успіх.

 

 

Кононенко, Є. Зрада. ZRADA made in Ukraine : роман. Львів : Кальварія, 2002. 160 с. (Коронація слова).

   Роман відомої української письменниці Євгенії Кононенко — гостросюжетна розповідь про загадкову смерть молодої жінки. До хитромудрої інтриги з хибними версіями вплетено всебічне осмислення зради — подружньої, національної, синівської. А от хто й за що вбив Вероніку Раєвську-Стебелько, читач дізнається лише на останніх сторінках роману.