«На щастя, на здоров’я, на Новий рік!»

    Новий Рік – одне із найзагадковіших  свят, і не тільки тому, що його святкування пов’язане зі світом добрих казок, але ще й тому, що ця знаменна подія протягом століть щорічно відзначається людьми в усіх країнах і на всіх  континентах.
     Хоча Новий рік свято інтернаціональне, проте в різних країнах його відзначають по-різному. У кожного народу є свої вірування, традиції, символи, пов’язані зі  святкуванням.
     Італійці наприклад вважають, що Новий рік починається тоді, коли ти звільняєшся від усього старого, тому старі речі вони викидають прямо з вікон.
     Кубинці напередодні Нового року наповнюють водою весь посуд, який є в домі, опівночі починають його  виливати з вікон. Так вони бажають Новому року світлого і чистого, як вода, шляху.
     У Панамі опівночі дзвонять усі дзвони, виють сирени, гудять автомобілі. У цей час усі  панамці голосно кричать і стукають усім, що попаде їм під руку, так вони задобрюють Новий рік.
     У Китаї  збереглася новорічна традиція купання Будди. У цей день всі статуї  Будди в храмах і монастирях омиваються чистою водою з гірських джерел. А люди обливаються водою. Саме тому в цей святковий день всі ходять вулицями в мокрому одязі.
     В Іспанії жителі виходять на вулицю й вирушають на центральну площу їсти виноград. Під бій годинника з’їдають 12 виноградних ягід, як 12 прийдешніх місяців
     Незважаючи на традиційні й сезонні розходження у святкуванні Нового року, у кожній країні є свій символ, без якого не обходиться жоден Новий рік.
     Доброго дідуся  називають по різному і прикрашають різні новорічні дерева.
В Іспанії – папа Ноель, замість  хвойного дерева вони прикрашають свої будинки. А Дід Мороз приносить подарунки на балкон. У Судані талісманом щастя вважається земний нестиглий горіх.
     На Кубі – Гаспар, а прикрашають пальмове гілля.  У США американським діткам подарунки під різдвяне дерево приносить Санта-Клаус. Але в більшості країн ялинка стала символом Нового року. Убранство лісової красуні має свою історію. Найперші її прикраси це свічки та солодощі. Скляні прикраси придумали в Німеччині 19 ст. Відома легенда про бідного склодува, у якого не знайшлося грошей на «їстівні» прикраси, і він , щоб втішити своїх дітей, зробив їх зі скла.
Які пізніше увійшли в моду.
     А наш улюблений Дід Мороз це — святий Миколай, який обдаровує всіх чемних дітей дарунками. За  життя Миколай встиг зробити чимало добрих справ .Він визволяв полонених , рятував невинних від смертної кари, роздавав їжу нужденним. І з часом Миколай став одним із найважливіших християнських святих.
     Сучасне цивілізоване суспільство планети вшановує кожної зими в єдиному  комплексі Різдво Христове і 1 Січня, як початок Нового року. Новий рік відзначається пишно, адже  свято уособлює початок нового життєвого циклу. Саме тому багато людей дотримуються правил і шанують  традиції своїх предків, які передаються з покоління в покоління.
    Серед таких свят: Свят-вечір – це свято відзначається в родинному колі. На столі виставляють 12 пісних страв на честь 12 апостолів.
     Різдво Христове за біблійними свідченнями цього дня народився Син Божий – Ісус Христос. Народження Христа нагадує про те, що Бог завжди з нами, пам’ятає про нас і любить. Діти колядують, промовляючи: Христос Родився, Славімо Його!
     Щедрий вечір відзначається з 13 на 14 січня. Слов’яни  вірили: чим  щедрішими будуть святкування і кутя, тим краще буде жити в Новому році. Люди вбиралися в костюми, ходили по домівках  щедрували. А господарі обдаровували гостей солодощами або грошима.
     Новий рік  за старим стилем або його ще називають свято Василя. 14 січня зранку хлопчики ходять по домівках і посівають зерном , бажаючи господарям достатку в новому році.
     Водохреще, християни відзначають 19 січня. Хрещення Господнє засвідчує таїнство Святої Трійці. Цього дня  віряни освячують воду , яка є головним символом свята.
     Стрітення це свято символізує зустріч Старого і Нового Завітів. А у народному побуті , зустріч зими з весною.15 лютого завершується Різдвяний цикл.