Перше нецензуроване 14-томне видання творів Лесі Українки з нагоди 150-річчя з дня народження мисткині тепер у фонді Наукової бібліотеки НУЧК імені Т. Г. Шевченка

«Видання повного зібрання творів Лесі Українки — це
демонстрація публіці стану зрілості сучасної української
гуманітаристики, яка за 30 років спромоглася видати цей
колосальний труд»                                                  Оксана Забужко.

   Від Українського інституту книги до Наукової бібліотеки НУЧК імені Т. Г. Шевченка безкоштовно передано повне нецензуроване академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди її 150-річного ювілею.
   Видання поділене тематично і жанрово за такими напрямами-блоками: драматургія, поезія та ліро-епічні поеми, художня проза, літературна критика та публіцистика, переклади, записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки, «Стародавня історія східних народів» та конспекти, виписки, нотатки, а також листування. Загалом видання нараховує 9448 сторінок. Принципова особливість — це максимальна увага до рукописів та чернеток класикині, а також розкриття таємниць творчого процесу письменниці.
   Зібрання підготовлено та видано зусиллями провідних науковців Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України спільно з Українським інститутом книги.
   Щиро дякуємо Українському  інституту книги за чудовий та змістовний багатотомник для наших  читачів!
   Відкривайте незнані сторінки життя та творчості Лесі Українки з новим виданням.