«Ректор.Вчений.Педагог.» Засідання «Клубу цікавих зустрічей» — зустріч з ректором НУЧК імені Т.Г.Шевченка Миколою Олексійовичем Носком

     11 березня в рамках проєкту «Клуб цікавих зустрічей» відбулась цікава, змістовна пізнавальна зустріч з неординарною людиною — доктором педагогічних наук, професором, член — кореспондентом НАПН України, ректором Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка Носком Миколою Олексійовичем. «Людина, що створила себе сама» — під таким девізом відбулася зустріч. Майже 50 років свого життя присвятив Микола Олексійович університету. Від випускника факультету фізичного виховання до ректора університету — це трудовий та науковий шлях власноруч збудованої долі.
      Читальна зала Наукової бібліотеки ледь вмістила усіх охочих поспілкуватися у неформальній обстановці з ректором університету і дізнатися історію успіху людини, що створила себе сама…
     Важливою інформацією стала презентація наукових здобутків Миколи Олексійовича.
     Ностальгічних ноток додав перегляд документального фільму про малу Батьківщину — м. Курахове, що на Донеччині, де народився, пройшло дитинство, шкільні роки, юність М.Носка. Мандрівка рідним містом, згадки вчителів, друзів, приятелів — розкривають становлення харизматичної особистості.
     Привітавши усіх присутніх, Микола Олексійович із вдячністю згадав вчителів та наставників, що вели його життєвим шляхом, розповів про те, скільки власних зусиль докладав для досягнення успіху і незважаючи ні на що, працював, йшов вперед і досягав своєї мети. Усі присутні мали можливість отримати відповіді на запитання.
Теплих слів додали ветерани праці — кандидат педагогічних наук, доцент Кузьомко Леонід Михайлович, доктор педагогічних наук, доцент Проніков Олександр Костянтинович, що пам’ятають М.Носка іще зі студентських років. Зазначили, що працелюбність, людяність, сила волі, уважність до кожної людини — всі ці якості мають стати прикладом до досягнення життєвих вершин.
      Подякували долі за гарного вчителя і наставника, що відкрив дорогу в науку доктор педагогічних наук, професор Гаркуша Сергій Васильович, кандидат педагогічних наук, доцент Багінська Ольга Володимирівна, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник культури Макарова Ганна Григорівна, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України Соломаха Ірина Григорівна.
      На завершення Микола Олексійович подякував присутнім і побажав, щоб їхні найсвітліші задуми здійснилися, а здібності й наполегливість у навчанні стали запорукою успіхів у житті та на дорозі знань.