«Родом з України»

      На 2022 рік припадає ювілейна дата – 115-річчя від дня народження Головного командира Української Повстанської Армії Романа Шухевича (1907-1950) (Тараса Чупринки),  особи, яка безперечно була однією з найяскравіших постатей українського руху в ХХ столітті.
      «Здобути Українську державу, або загинути в боротьбі за неї» — це гасло ОУН було життєвим принципом Романа Шухевича.
      Романові Шухевичу судилося стати на чолі визвольної боротьби українського народу в дуже важкий час — у період Другої світової війни, розгулу сталінщини, перерозподілу світу, де Україні відводилася роль колонії. Боротьбу доводилося вести на два фронти, проти двох потужних, агресивних тоталітарних систем — радянської та німецької.
      Наукова бібліотека підготувала добірку цитат Романа Шухевича, які актуальні і зараз, у час вторгнення путінських орд в Україну:
«Ми боремось не тому, що ненавидимо тих, хто знаходиться перед нами, а тому, що любимо тих, хто у нас за спиною!»;
«Нова українська генерація… довершить те, що нам не суджено було довершити. Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас»;
«Українці мусять безкомпромісно боротися… Свободи ніхто не подарує»;
«Самостійність здобуде не одна партія чи організація, чи окремі люди, здобуде її тільки ціла Україна»;
«Ми не мстимося за наші родини, ми боремося за те, щоб раз і назавжди повалити цей страшний антинародний… режим».
     Незважаючи на значущість постаті Р. Шухевича в історії, його діяльність досі не досліджена належним чином. Наукова бібліотека пропонує читачам переглянути віртуальну виставку «Роман Шухевич керував святою боротьбою», присвячену одній із найяскравіших особистостей української історії. Виставка подає певні факти з життя та діяльності Романа Шухевича і відтворює сторінки історичної драми, яка відбувалася у 40-50-ті рр.

 

«Роман Шухевич керував святою боротьбою»