«Слухаю музику людської душі»

(до 130-річчя від дня народження Миколи Куліша (1892—1937))

      18 грудня виповнюється 130 років з дня народження Миколи Гуровича Куліша —  визначного українського драматурга, режисера, творця модерної драми, одного з найпомітніших постатей українського ренесансу 20-30-х років XX ст., представника Розстріляного відродження.
     Творчості М. Куліша притаманні новаторський підхід до театрального мистецтва, сміливе експериментаторство, шукання оригінальних форм сценічного вираження конфліктів, образів, ідей, вічних загальнолюдських проблем. Із творчого доробку Миколи Куліша чотири твори по праву вважаються шедеврами — це «Мина Мазайло», «Маклена Граса», «Народний Малахій» і «Патетична соната». Перші три були поставлені у театрі Леся Курбаса.
     Небагато часу відвела доля Миколі Кулішу для творчості: складне дитинство, участь у Першій світовій війні, історичні умови існування тогочасної української літератури… Життя митця трагічно обірвалося 1937 року — Миколу Куліша було розстріляно. Проте драматург увійшов у літературний процес не просто як талановитий письменник, а як геній мистецтва слова, нововідкривач у театральному мистецтві. І на всіх дорогах, в усіх життєвих випробуваннях він залишався яскравою постаттю, що прагне справедливості, краси й добра.

     До вашої уваги відеопрезентація про життєвий та творчий шлях митця

«Слухаю музику людської душі»