Творець Мезинського археологічного науково-дослідницького музею

      У вересні мав відзначити 90-річницю життя Василь Єлисейович Куриленко.
Відомий історик, археолог, мистецтвознавець, художник, засновник та незмінний керівник Мезинського музею в селі Мізин (на території Мезинського національного парку) на Чернігівщині.
      Постійні пошуки, самовіддана праця та ентузіазм цього невтомного науковця допомогли створити один з найбільших сільських музеїв на теренах України, що зберігає, вивчає, експонує та пропагує оригінальні пам’ятки матеріальної та духовної  культури. Основну експозицію розміщено в історичній споруді поряд з місцем розкопок всесвітньовідомої палеолітичної стоянки, відкритої Ф.Вовком у 1908 році. Понад 50 тисяч експонатів розповідають про історію краю з відкритих тут 26-ти культур. Деякі  з них є унікальними. І сьогодні його дітище носить ім’я свого творця – Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені В.Є.Куриленка.
      До самої смерті Василь Єлисейович невтомно працював на краєзнавчій ниві, якій присвятив 46 років самовідданої праці. Йому належить відкриття більш ніж сотня пам’яток археології краю, з-під його пера вийшло кілька десятків наукових робіт, які видавалися в різних країнах світу, а його витвори мистецтва ще чекають на своє визнання.
      До вашої уваги пропонуємо виставку робіт видатного археолога

Далеке минуле рідного краю