«Віршами йду по Україні…»

(90 років від дня народження Зуба Петра Григоровича(1932-2007))

      22 листопада виповнюється 90 років від дня народження Зуба Петра Григоровича, українського поета, прозаїка, педагога, композитора, митця, члена Національної спілки письменників України, Заслуженого працівника культури України, Відмінника народної освіти, лауреата літературної премії ім. М. Коцюбинського.
     Народився Петро Григорович на Полтавщині. Закінчив полтавське музичне училище ім. М. Лисенка, Київську консерваторію ім. П. Чайковського. Працював у Великих Сорочинцях, Гадячі, Глухові.
     З 1961 року переїздить до Чернігова. Працює старшим викладачем, а потім доцентом Чернігівського педінституту ім. Т. Г. Шевченка, де 20 років завідував кафедрою музики та співів. Сповнений сил і енергії він багато вільного часу приділяє творчості: пише вірші, прозові твори, складає музику, малює художні картини.
     У творчому доробку автора вагома низка поетичних, прозових, публіцистичних книг, пісенних збірок. Писав музику як до власних пісень, так і до поетичних творів чернігівських та київських авторів. Друкував багато збірок, оповідань та віршів для дітей.
     Почуттям доброти й любові перейняті та осяяні твори поета і композитора Петра Зуба. Глибоко й органічно відбились у них також мистецька простота, невимушеність і щиросердечність.
     Згадуємо, шануємо і поважаємо порядну людину, талановитого письменника, музиканта та педагога.
     До вашої уваги добірка видань Петра Зуба з фондів Наукової бібліотеки НУЧК імені Т. Г. Шевченка.

Петро Зуб