До міжнародного дня акварелі. Чарівність зустрічі з прекрасним.

     Акварель часто називають самою неслухняною, найпримхливійшою фарбою. З нею важко працювати, її важко зберігати, вона непередбачувана і вимагає від художника максимальної зосередженості. Зате ті, кому вдалося її «підкорити» і «приручити» знають секрет створення по-справжньому приголомшливих робіт.
     Таким майстром акварелі був на сучасник Дмитро Дмитрович Морський. Він жив у нашому чарівному місті, викладав у нашому університеті, та ще він малював.
     Центральне місце у його творчості належало пейзажному живопису. Навколишнє  середовище надихало художника до написання ліричних зображень рідного краю, камерних пейзажів. Композиції малюнків не складні, але насичені тонко підміченими деталями, переважно мають обмежений простір, що створює враження захищеності й затишку. У його картинах багато світла, повітря, переважають непомітні спокійні кольори. Це акварель в класичному сенсі: перетікають фарби, торжество емоцій і настрою.
     У приміщенні  читальної зали  Наукової бібліотеки розміщена постійно діюча виставка цього митця. Галерея по-справжньому атмосферних, яскравих і талановитих робіт. Це саме те сучасне мистецтво, якому несоромно зізнатися в коханні.
     Сьогодні Наукова бібліотека представляє останню серію робіт художника, яку він створив на наше прохання – міські пейзажі. Сім робіт прикрашають приміщення фонду рідкісної книги.
     Головне у цих акварелях —  не достовірні передачі побаченого, а цілісність настрою, енергетика, жага до прекрасного, намагання віднайти його в реальному житті, у повсякденні.
     Вінсент Ван Гог казав: «Картини живуть своїм власним життям, народженим душею художника».
     Завітайте у виставковий простір Наукової бібліотеки та заглибтесь у світ акварелей художника Дмитра Морського. А також перегляньте презентацію «Художник — це доля» про творчість митця.
     Нехай відчуття прекрасного не полишає Вас.