З днем міста, Чернігове!

21 вересня чернігівці відзначають День міста.

      Чернігів – одне з  найдревніших та найкрасивіших міст України.
Вперше Чернігів згадується в літописі під 907 роком. До наших днів збереглися шедеври давньої архітектури ХІІ століття: Спасо-Преображенський і Борисоглібський собори, Успенський собор Єлецького монастиря, П´ятницька та Іллінська церкви. Ніхто не зможе відвести очей від Чернігівського валу. Це серце і душа нашого міста.
       В Чернігові жили і творили великі князі, гетьмани й полковники, митці та письменники. Чернігівська земля дала світові святих Антонія Печерського та Феодосія Углицького. Відомі письменники М.М.Коцюбинський, П.Тичина, поет-байкар Л.Глібов написали свої найкращі твори.
       Нас захоплює безмежна мужність пращурів, дідів і батьків у роки світових і визвольних війн, а нині – героїка дітей та онуків, які відважно захищають рубежі нашої держави на сході України.
       Місто щедрої, неповторної краси природи, що потопає в зелені та може похизуватися чудовими краєвидами. Зачаровує своєю величчю красуня Десна. Вражають затишком та охайністю чернігівські вулиці.
       День міста – це свято, що об’єднує всі покоління, це свято тих, хто відчуває себе частиною великої родини й пишається, що є чернігівцем!
Нехай воно буде світлим і радісним. Зі святом, чернігівці!
 

              З Днем міста, рідний Чернігове!
 
    До Вашої уваги поетичний відеоролик творів письменників Чернігівщини про рідне місто.

«Чернігівщина літературна»