180 років від дня народження Михайла Петровича Драгоманова (1841-1895), випускника Імператорського університету Св. Володимира (1863), відомого історика, філософа, публіциста, літературознавця, фольклориста, громадського і політичного діяча

   Суспільно-політична і наукова діяльність М. П. Драгоманова припадає на 60-90-ті роки ХІХ ст. В історії Росії, України і Західної Європи це був дуже складний період, визначальною тенденцією якого стає посилення визвольного руху трудящих. М. П. Драгоманов був не тільки свідком, а й активним діячем соціальних процесів в Україні 1859-1861 р.р. Саме йому судилося зіграти у соціальному і духовному розвитку українського народу чи не найбільш помітну роль у той період, коли титанічна революційна діяльність одного генія України — Тараса Шевченка — вже закінчилася, а іншого — Івана Франка — ще тільки почалася. Безсумнівним є той факт, що в історії передової суспільно-політичної думки в Україні після смерті Т. Г. Шевченка і до появи в кінці 70-х років програмних статей І. Франка з питань соціології, історії та літературної критики провідне місце належить по праву Михайлу Драгоманову.

   Про його творчість і політичну діяльність можна дізнатися переглянувши презентацію «Апостол правди і науки», присвячену життєвому шляху М. П. Драгоманова.

Апостол правди і науки