До Всеукраїнського дня бібліотек:

130 років унікальному енциклопедичному виданню

      Видавництво Брокгауза та Єфрона засновано 1889 року у Петербурзі російським типографом І.А. Єфроном і німецькою фірмою Ф. Брокгауза, з метою друкування «Энциклопедического словаря», який став найголовнішим виданням фірми.
      Найвідоміша дореволюційна енциклопедія, складається з 86 томів (82 основних і 4 додаткових), які виходили протягом 1890-1907 років, містить 121240 статей, 7800 ілюстрацій і 235 карт. Вирізнялася широтою тематичного охоплення і глибиною викладу новітніх (на початок XX століття) наукових відомостей.
      Видання чудово оформлене: переплетення — з тисненням золотом, висока якість поліграфічного виконання, майстерно підібраний ілюстративний матеріал. Все це є блискучим прикладом книжкового мистецтва дореволюційних видавців.
      За вимогами часу планувалась нова редакція словника. «Новый энциклопедический словарь» повинен був охопити те саме коло знань, що й попереднє видання, але у більш стислій та сучасній обробці. Але через початок Першої світової війни, у 1916 році видання словника зупинили на 29-му томі (передбачалося видання 48 томів).
      Щоб побачити і потримати у руках «ті самі» томи словника, якими користувалися освічені люди минулого століття, варто відвідати університетську бібліотеку.

«Энциклопедический словарь»