Франц Кафка (1883-1924), 140 років від дня народження

   Франц Кафка – визначний німецький письменник, лауреат премії ім. Т. Фонтане, один із фундаторів модерністської прози. Завдяки самобутній образності, оригінальній манері письма, глибині осмислення стрижневих проблем духовного життя  творчість Кафки справила величезний вплив на літературу та культуру XX ст.
   Народився в Празі 3 липня 1883 року. Виріс в атмосфері самотності й деспотизму батька. У період з 1889 по 1893 рр. відвідував початкову школу, потім гімназію, яку закінчив 1901 року.  Саме за наполяганням батька вступив до Карлового університету в Празі, після чого став доктором права.       Працював страховим клерком. Робота для нього була заняттям другорядним і обтяжливим. На першому плані завжди стояла література, яка була виправданням усього його існування.
   Літературним дебютом стала публікація 1908 році в журналі «Гіперіон» двох оповідань Франца Кафки, які залишилися непоміченими.
За життя автора вийшло тільки декілька його робіт — 4 збірники («Споглядання», «Сільський лікар», «Кари» і «Голодар»), перша глава роману «Америка» і ряд коротких творів, що склали дуже малу частину його робіт, а творчість не приваблювала  уваги читачів.
   Зміст багатьох написаних ним книг відомо завдяки його другові.
Після хвороби в 1924 році письменник  віддав Максу Броду стос рукописів з проханням спалити це все після його смерті. Однак Макс Брод проігнорував заповіт і опублікував та видав твори Ф.Кафки.  Три незавершені романи стали доступні читачам після його смерті. Роман «Процес» опублікований у 1925 році, «Замок» – у 1926 та «Америка» – у 1927 році. Вони підняли творчість  Кафки на вершину світової літературної слави.  Особливе місце у літературній спадщині  Ф. Кафки посідають його щоденники та листи, що балансують на межі документальної та художньої прози. Нині спадщина Ф.Кафки сягає десять об’ємних томів.
   Кафка належить до тих письменників, зрозуміти й розтлумачити яких не так просто. Твори Кафки досить образні, метафоричні і кожен знаходить та відкриває  у його творчості  щось своє.  Сьогодні його творчість  залишається актуальною, цікавою і невідкритою уповні.
   Читайте та пізнавайте класику, що визнана в усьому світі.
До вашої уваги віртуальна виставка «Інтелектуальні бестселери Франца Кафки» з фондів Наукової бібліотеки.

Інтелектуальні бестселери Франца Кафки