«Світ героїв Джорджа Орвелла»

(120 років від дня народження Джорджа Орвелла (Еріка Артура Блера) (1903–1950)

     Джордж Орвелл – відомий англійський письменник, справжнє ім’я — Ерік Артур Блер (Eric Arthur Blair).
    Народився 25 червня 1903 року в Індії, яка на той час була у складі Британської імперії, а його батько служив у британській спецслужбі.
У школі Орвелл навчався відмінно,  згодом отримав стипендію й продовжив навчання в Ітонському коледжі.
    З 1922 до1927  року служив у колоніальній поліції в Бірмі. Довгий час провів у Великобританії і Європі, живучи випадковими заробітками, тоді ж почав писати художню прозу і публіцистику.
    Згодом переїхав до Парижа з чітким наміром стати письменником.
    На початку громадянської війни в Іспанії, Орвелл відправився до Барселони кореспондентом одного з лондонських тижневиків. Воював, був тяжко поранений. У 1937 році став прихильником антикомунізму і буржуазно-ліберального реформізму.
    З початком Другої світової війни Джордж Орвелл хотів потрапити на фронт, але через поранення і підозри на туберкульоз отримав відмову.
    Під час Другої світової війни веде антифашистську передачу на БІ-БІ-СІ. Джордж Орвелл помер 21 січня 1950 року у віці 46 років.
    Першою книгою, яка вийшла з під пера автора та була надрукована — автобіографічна повість «Фунти лиха в Парижі та Лондон». Після цього світ побачили книги: «Дні в Бірмі», «Дитина Каталонії» та ряд інших.
    1945 року вийшла друком його розповідь-притча, алегорія на революцію, яка відбулася в 1917 році  — «Колгосп тварин», що принесла автору неабияке визнання.
    У 1949 році виходить його наступний роман-антиутопія «1984» і саме цей роман приносить автору світове визнання. Ця книга перевертає свідомість цілим поклонінням. У ній ідеться про те, як тоталітарне суспільство знищує усі права й свободи людини, а замість цього вкорінює у свою політику терор і насильство.
    За своє коротке життя  Орвелл написав 5 романів, казки, велику кількість публіцистики. Окрім художніх творів Джордж Орвелл також писав статті соціально-критичного і культурологічного характеру. У Британії усі його твори видали у 20 томах, книги автора перекладені на 60 мов світу.
    Найвідоміші  книги  Джорджа Орвелла  «1984» та «Колгосп тварин» можна отримати, завітавши до Наукової бібліотеки університету.

Джордж Орвелл