Караванський С.Й. – фанат української мови

   Святослав Караванський народився 24 грудня 1920 року в Одесі. Студіював передусім мови, свою рідну і чужі.
   Святослав Караванський є найстаршим серед мовознавців, які обрали об’єктом дослідження українську мову.
31 рік Караванський провів у неволі. У 1954-му році в таборі Святослав Йосипович розпочав масштабну роботу над «Словником українських рим».
    Досі в Україні нічого подібного не створювали: Караванський самостійно склав близько 60 000 римованих пар слів, став на захист української мови, боровся за права українців на свою мову і за це був запроторений до концтаборів. Однак і там він продовжував працювати, перекладав з англійської Шекспіра, Кіплінга, Бернса.
    Після ув’язнення Караванський працював над книгою «Біографія слів», часто виступав з дописами про мову, підготував до видання збірку гуморесок і фейлетонів, переклав роман Шарлотти Бронте «Джейн Ейр». Нарешті у 2004 році дописав «Словник українських рим».
    У 1979 році Караванський емігрував з дружиною до США. За кордоном Святослав Йосипович веде громадську і наукову діяльність, публікує низку праць з мовознавства.   
    Караванський фактично першим видав словник синонімів української мови. Він вийшов в Києві в 1993 році під назвою  «Практичний словник синонімів української мови». В 1998 році надруковано «Російсько-український словник складної лексики».
   Святослав Йосипович зробив величезний внесок у розвиток української мови, сьогодні його працями користуються не тільки філологи.
   Він був мовознавцем, філологом, правозахисником, дисидентом, поетом, публіцистом, журналістом. Найважливіше – до кінця свого життя Караванський переймався проблемами України.
   Помер Святослав Йосипович 17 грудня 2016 року в Балтиморі США.

Святослав Караванський