Краєзнавчі мініатюри: Чернігівщина у Другій світовій війні

   Ось і наблизилася ще одна знаменна дата – День Перемоги. Це світлий і скорботний день, та завжди привід згадати і ще раз усвідомити ціною яких неймовірних зусиль і втрат було звільнено нашу землю від загарбників. Друга світова війна забрала понад 56 мільйонів людських життів по всьому світу, у тому числі 10 мільйонів — в Україні.
   Чернігівський вимір в українському внеску у Другій світовій війні просто вражає. В області з населенням менше 2 мільйонів жителів тільки у 1941 році було мобілізовано до лав Червоної армії 10% населення — майже 200 тисяч осіб. Після вигнання нацистських окупантів з області у 1943 році — ще 167 тисяч осіб. На фронтах війни загинуло 134,5 тисячі наших земляків. За час окупації — вбито і замордовано 127 тисяч мешканців Чернігівщини, понад 41 тисячу людей вивезено до Німеччини у трудове рабство. За роки німецько-радянської війни від 1941 року, чисельність населення області зменшилася на 506 тисяч осіб.
   За даними історичних досліджень, Чернігів входив до числа міст, які найбільш постраждали внаслідок війни, і був четвертим за масштабами руйнування.
Війна принесла лихо у кожний дім, кожну сім’ю, враз змінивши життя громадян країни.
Кожна українська родина має свою особисту історію тієї війни та повоєнної відбудови. Це історії про героїчні бої в лавах Червоної армії, радянських партизанів та підпільників, життя в окупації, евакуацію, концтабори, нацистське рабство, терор, голод, сталінські репресії, що передаються з покоління у покоління і стали національною пам’яттю.
   Знання історії Другої світової війни дає розуміння не тільки про жахіття, які тоді відбувалися, про героїзм українців. Це запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.
Наукова бібліотека підготувала краєзнавчу віртуальну виставку про історію рідного краю у Другій світовій війні.

Чернігівщина у Другій світовій