«Митець, викладач, краєзнавець…»

 

     30 грудня відзначає ювілей  Адруг Анатолій Кіндратович – український мистецтвознавець, Член Національної спілки художників України, Член Національної спілки краєзнавців України, дослідник українського живопису, доцент кафедри, кандидат мистецтвознавства НУЧК  імені Т.Г. Шевченка.
     Народився 30 грудня 1947 року в Чернігові. Навчався в Чернігівській  середній школі № 9 ім. М. Коцюбинського. Закінчив Київський державний художній інститут за спеціальністю «Історія і теорія образотворчого мистецтва», захистив дисертацію на тему: «Монументальне мистецтво Чернігова другої половини XVII — початку XVIII століть».
     Працював у Чернігівському державному архітектурно-історичному заповіднику, старшим науковим співробітником Чернігівського музею народного декоративного мистецтва. Читав лекції, влаштовував виставки, здійснював реекспозиції, проводив екскурсії, виступав на радіо і телебаченні.
 Вивчав мистецтво та архітектуру стародавнього Чернігова, історію писанкарства на Чернігівщині.
     1990 року Анатолій Кіндратович розпочав викладацьку діяльність у Чернігівському державному педінституті ім. Т. Г. Шевченка на посаді старшого викладача. Понад 30 років віддав викладацькій та науковій діяльності. Автор понад 220 наукових і навчально-методичних публікацій, учасник численних виступів на обласних, республіканських, всесоюзних та наукових конференціях, читаннях, семінарах.
     У житті дуже важливо знайти себе, своє покликання, справу, яка стане улюбленою на все життя. І сьогодні Адруг Анатолій Кіндратович не лише плідно працює в галузі науки, він мудрий, далекоглядний наставник, педагог, який свої знання передає студентам НУЧК імені Т.Г. Шевченка.
     Вітаємо шановного ювіляра з Днем народження, бажаємо нескінченного запасу сил і мужності, незгасного оптимізму і здоров’я, здійснення всіх задуманих планів. З ювілеєм!
     До вашої уваги добірка праць Адруга А.К. з фондів Наукової бібліотеки НУЧК імені Т.Г. Шевченка.
Науковий і творчий доробок науковця за посиланням «Бібліометричні профілі науковців» НУЧК імені Т.Г. Шевченка.